Vítejte v zákaznické podpoře společnosti Cochlear Česká republika
 • Co je to kabel klopového mikrofonu a k čemu se používá?

  Klopový mikrofon se používá ke zlepšení poslechového výkonu v hlučných prostředích nebo v průběhu schůzí, protože vybírá zvuky nejbližší k audio zdroji a přesměrovává tyto zvuky přímo do procesoru.

  Klopový mikrofon se také může používat při odstraňování závad, které mohou nastat na mikrofonech zvukového procesoru. Pokud není slyšet žádný zvuk z procesoru, když se používá bez příslušenství a snímací cívka je vypnutá, ale je slyšet zvuk při použití klopového mikrofonu, je problém pravděpodobně v mikrofonech nebo v ochranných krytech mikrofonů na procesoru.

  Klopový mikrofon také mohou používat rodiče (nebo pečovatelé) pro mluvení s dítětem, když je dítě v časné fázi rehabilitace nebo když se učí mluvit. Rodič nebo pečovatel může mluvit do mikrofonu, aby bylo zajištěno, že dítě zvuk dobře uslyší.

  Klopový mikrofon mohou používat rovněž uživatelé, kteří mohou mít potíže s nošením mikrofonu na úrovni ucha To mohu být malé děti, které nechtějí mít nic na uchu, nebo uživatelé s chybějícím nebo ne zcela vyvinutým boltcem.

 • Kontaktujte nás

  Pokud nemůžete nálezt odpověď na svoji otázku, kontaktujte zákaznický servis kliknutím na odkaz níže:

  Odeslat požadavek